انگل خرچنگ


درباره ی این جاندار:

توضیحات
درباره بیماری
توضیحات

نام علمی:
Sacculina carcini 

نام آلمانی:
Wurzelkrebs، Rankenfußkrebs
نام انگلیسی:
Sacculina carcini 

رده:
بیماری ها

مشاهده اولیه:
تامپسون، 1836
زیستگاه:
دریای بالتیک، دریای شمال، سواحل اروپا، اسکاندیناوی، جزایر بریتانیا
اندازه:
1.26 "- 2.6" (3.2cm - 6.6cm)
دما:
32 درجه فارنهایت - 73.4 درجه فارنهایت (° C - 23 ° C)
غذا:
انگلی
دشواری:
برای آکواریوم خانه مناسب نیست!
سمیت:
غیر سمی

 

درباره بیماری

Sacculina carcini  گونه ای از برانکل در خانواده Sacculinidae است که یک انگل ، به ویژه یک کاستاتور انگلی است. خرچنگ که اغلب به عنوان میزبان مورد استفاده قرار می گیرد، خرچنگ سبز است که دامنه طبیعی آن سواحل غرب اروپا و شمال آفریقا است.

توزیع و زیستگاه

انگل مختص خانواده خرچنگ ها است، بیشتر خرچنگ سبز ( Carcinus maenas )، و دامنه انگل به طور عمده با آن میزبان، سواحل غرب اروپا و شمال آفریقا است. با این حال، خرچنگ سبز دامنه وسیع خود را گسترش داده و در شمال و جنوب امریکا، جنوب آفریقا و استرالیا یافت، بنابراین احتمال دارد انگل اکنون در خارج از محدوده طبیعی آن قرار داشته باشد. خرچنگ های دیگر مانند، Portunidae ، که گاهی اوقات به عنوان میزبان در اروپای غربی یافت می شوند،  Liocarcinus holsatus ، خرچنگ بندری ( Liocarcinus degurator ) و خرچنگ مخملی ( Necora puber ) هستند. این خرچنگ ها در آب های کم عمق در زیر پوسته های شنی یا گل ولای زندگی می کنند .

اکولوژی

یک لارو کارسینی Sacculina ماده بر بدن خرچنگ میزبان مناسب قرار می گیرد و در سراسر سطح آن فرو می رود تا یک نقطه مناسب مانند پایه یک مجموعه پیدا کند. سپس آن را به یک فرم به نام kentrogon توسعه می دهد، و راه خود را به داخل آن می کشد. از آنجا به درون خرچنگ حرکت می کند، به زودی یک کیسه، در قسمت پایین شکم خرچنگ به وجود می آید. بخشی که باقی مانده در داخل بدن میزبان، گسترش می یابد که در سراسر بدن خرچنگ گسترش می یابد؛ آنها غذای خرچنگ  را جذب می کنند و انگل را قادر می سازند تا رفتار میزبان خود را کنترل کنند.

ثبت دیدگاه

بالای صفحه