مزایای شگفت انگیز نگه داشتن یک آکواریوم در خانه

ﺳﻪشنبه,22خرداد1397

نگه داشتن آکواریوم مزایای زیادی دارد. آکواریوم ها نه تنها زیبایی فضاهای زندگی را می دهند، بلکه همچنین می توانند نیازهای درمانی را داشته باشند که به شما در زندگی روزمره بهتر کمک می کند. اندازه آکواریوم واقعا مهم نیست. فقط یک آکواریوم کوچک با برخی از سنگریزه ها، گیاهان و ماهی ها برای هدف مورد استفاده قرار می گیرد. بهترین مکان برای نگهداری آکواریوم، جایی است که می توانید هر روز برای آن نگاه کنید. بیایید به برخی از مزایای فوق العاده از داشتن یک آکواریوم در خانه و یا در دفتر نگاه کنید.


1. کاهش استرس

تماشای یک آکواریوم برای چند دقیقه هر روز می تواند میزان استرس شما را به طور قابل توجهی کاهش دهد. یک مخزن آب نگهداری شده با ماهی رنگارنگ  طبیعی می تواند  به شدت تنش را کاهش دهد.

2. کاهش اضطراب

زمانی که شما درحال تماشای ماهی ها خود  در حال شنا، تغذیه هستید اضطراب به طور طبیعی کاهش می یابد . این در واقع اثر مشابهی به هیپنوتیزم دارد، زیرا توجه شما را به خود جلب می کند و تمایل به فراموش کردن نگرانی هایی که شما را غرق می کند.

3. کودکان را آرام می کند

کودکان بیش فعال وقتی که یک تانک ماهی در اطراف دارند، تمایل دارند آرام شوند.این نیز به آنها کمک می کند تا وقتی که چراغ ها خاموش هستند بهتر بخوابندو احساس امنیت بیشتری می کنند.آکواریوم می تواند کاملا سرگرم کننده باشد و بچه ها یک حس کنجکاوی را ایجاد می کنند،در نتیجه آنها می خواهند بیشتر درباره حیات وحش و طبیعت یاد بگیرند.

4. افزایش بهره وری

نگهداری یک آکواریوم در دفتر شما باعث کاهش فشار خون شما می شود. این باعث کاهش سطوح استرس می شود، به شما کمک می کند تا  بهتر تمرکز کنید و حتی باعث ایجاد انگیزه بیشتر برای خلاقیت و نوآوری شود. این همچنین ارزش زیبایی شناسی را به فضای کاری شما اضافه می کند.

5. کمک به کاهش  آلزایمر

افراد سالمند که از بیماری آلزایمر رنج می برند از دیدن یک آکواریوم سود می برند. هنگامی که آنها در اطراف آکواریوم قرار دارند در اتاق ناهار خوری، آنها بهتر غذا می خورند، آرام تر می شوند و مکمل های کمتری دارند. آنها همچنین رفتار تهاجمی فیزیکی کمتر نشان می دهند و تمایل به خوشبختی دارند.

6. درد را کاهش می دهد

اکثر بیمارستان ها و کلینیک ها برای اهداف تزئینی آکواریوم را در سالن انتظار نگه می دارند. ثابت شده است که آکواریوم ها برای کمک به مردم برای غلبه بر درد موثرند. بیماران دندانپزشکی که در انتظار هستن و به  تماشای مخزن ماهی هستند، در طی مراحل دندانپزشکی خود درد کمتری دارند و نیاز به داروهای کم دردتر دارند.

7. بهبود الگوی خواب

یک آکواریوم که در کنار تخت گذاشته شده، به شما کمک می کند بهتر بخوابید. استرس را کاهش می دهد و احساس آرامش می کند. این همچنین به شما کمک می کند تا افکار منفی را حذف کنید و باعث می شود  راحت تر بخوابید. اگر نگهداری آکواریوم در اتاق خواب شما یک گزینه مناسب نیست، شما می توانید به سادگی فیلم هایی از شنا ماهی را تماشا کنید که اثر و مزایای مشابهی دارد.

آکواریوم ها اثر شفا و آرام بخش بر ذهن انسان دارند.

اطمینان حاصل کنید که مقدار مورد نیاز از شن و صخره و موارد دیگر که ماهی ها دوست دارند اطرافشان داشته باشند.

 بالای صفحه